Sport

Tani sposób na sportowe wakacje – badminton.

Tani sposób na sportowe wakacje – badminton.

data dodania: 2022-02-23 14:29:50

Dlaczego w naszym życiu pojawił się badminton i dlaczego wszystkich zachęcam do takiego mało popularnego sportu jak badminton?

 

Bo jest to świetna zabawa, która pozwala oderwać się od pędu życia codziennego, Większość z nas nie ma pojęcia jakie to może być fajne. Pozwala nam oderwać się od wszystkiego, odstresować i rozluźnić. Co prawda u nas nie tak popularna jak w krajach dalekiego wschodu /Tajwan, Malezja, Chiny/ ale naprawdę wspaniała. Żeby się do niej przekonać wystarczy kilka zajęć w hali na odpowiednio przygotowanym boisku i po 5 zajęciach już będziemy jej entuzjastami. Żeby dobrze się bawić i czerpać przyjemność z gry nie trzeba długich przygotowań i treningu, ale zaledwie kilka zajęć i kilka podstawowych zasad. Dla takiej gry amatorskiej nie potrzeba nam skomplikowanego przygotowania. Powiem więcej nie potrzeba nam nawet hali wystarczy boisko na podwórku, siatka i wytyczone linie, aby gra sprawiała nam frajdę. Oczywiście musimy zadbać o miejsce które jest zasłonięte od wiatru, ale naprawdę warto tej dyscypliny spróbować. Jednak nawet jak ktoś gra w badmintona na podwórku i dobrze mu to wychodzi zachęcam, aby spróbować swoich sił na hali, gdyż to całkiem inna jakość i super doświadczenie.

Na zachętę dodam tylko iż naszą rodzinę sport ten tak zaciekawił, iż bywały weekendy, w których trzeba było wstać o 6 rano w sobotę, aby kort był wolny. Niestety złą stroną tego typu weekendów był fakt, że dom pozostawał wtedy nieposprzątany, ale świadomość tego, że przez cały dzień na świeżym powietrzu wszyscy grają w badmintona koił moje nerwy.

Reasumując badminton jest bardzo widowiskową grą, gdzie lotka może lecieć z szybkością ponad 400 km na godzinę. Uprawianie tej dyscypliny sportu wymaga dużej sprawności, siły, szybkości oraz wytrzymałości. Podczas treningu zaangażowane są wszystkie partie mięśniowe co jest doskonałym ćwiczeniem całego ciała. Sport ten uczy koncentracji, podejmowania właściwych decyzji w trudnych sytuacjach, solidności i rzetelności we wszystkim co się robi.

Zachęcam wszystkich do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu i gwarantuję, że nikt nie wyjdzie z hali obojętny bądź zawiedziony. Może dla niektórych badminton tak jak dla mnie stanie się największa pasją i sposobem na życie.

Jeżeli jeszcze kogoś nie przekonałam to poniżej kilka dodatkowych jej zalet:

  • gra w badmintona należy do sportów wysokoenergetycznych i intensywnych – podczas godzinnego treningu można spalić kilkaset kalorii, co jest świetną propozycją dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy!
  • badminton bardzo poprawia nie tylko kondycję, ale także refleks oraz koordynację ruchową
  • sport ten kształtuje wiele różnych partii mięśni: Poprzez częste zwroty, wyskoki i podbiegi wzmacniamy mięśnie nóg, Niemal bez przerwy pracują również mięśnie ramion oraz mięśnie brzucha!
  • odbijanie lotki znakomicie wpływa na krążenie
  • jest to świetna zabawa, która pozwala oderwać się od pędu życia codziennego, może być momentem oderwania się od wszystkiego, odstresowania i rozluźnienia!

Na koniec chcielibyśmy jeszcze dodać, że aby ćwiczyć grę w badmintona naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy udać się do sklepu sportowego i zakupić przenośną, rozkładaną siatkę, dwie rakietki oraz lotki. Koszt naprawdę nie jest wysoki /100zł i zabawa dla całej rodziny/, zaś taki zakup daje możliwość gry niemal wszędzie. Nie musimy każdorazowo płacić za grę klubach sportowych czy salach gimnastycznych. Posiadając własny domowy zestaw jesteśmy w stanie zabrać grę w badmintona, gdzie tylko mamy na to ochotę!

 

Ps. Oczywiście jak w każdej dyscyplinie i tutaj jest tak że zdrowe to jest do poziomu zawodów szkolnych. Jak zaczęliśmy się zbliżać do poziomu kadry polski to już jest harówka na całego i wszystko co się z tym łączy. Dodatkowo w przypadku kobiet gwałtowny rozrost łydek powoduje zaburzenie harmonii w idealnej figurze co również trzeba wiedzieć a o czym raczej żaden trener nam nie wspomni.